Kui sündis Hipsiku mähkme idee – oli esimene turunduslik väljakutse valida tootele müügiargument. Miks me seda teeme? Ja miks inimesed peaks sellist toodet vajama? On see…
1) Naturaalsed materjalid – mõnus ja allergiavaba mähe
2) Korduvkasutus – ökoloogiline jalajäg, rahaline võit, jubedad prügisaared jne
3) Õhuvann – kõige hingavam vettpidav mähkmesari. Turgutav mikrokeskkond
Kuid kui me zoomisime kaugemale, et vaadata üldpilti – leidsime, et maailmast on kadumas üks asi: Naturaalne arengukeskkond ja sellest tulenevad eelised – looduse jõud. Esimesteks tootenimedeks said Tervisemähe, Potitreeningu püks ja Õhuvannipüks. Prototüüpidena olid nende viimaste nimedeks Vallatu ja Ulakas, mida osad kasutavad seni.
Mis me aga kohe märkasime oli, et toodet nimega “potitreeningu püks” osteti ainult suuruseid alates 6. kuust. Tuli välja, et kõik teavad, et potitreening on tegevus, mida tuleb alustada alates sellest, kui laps suudab istuda ehk u. 6. kuust. Sellest alates tuleb hakata teda panema potile. Ja sealt siis ka loogiline järeldus.
Me ei olnud sellega nous.
Õppisime ja muutsime Hipsiku sarja ja täna räägingi teile potitreeningust kui tagajärjest. Tagajärg vaimse arusaama ja füüsilise võimekuse mingi taseme saavutamisest.
Vaimne ja füüsiline areng – näited ja nipid
Olen oma lapse pealt selgelt näinud kuidas vaimne pool tirib füüsilist arengut kaasa. Ta näeb nii palju, tahab nii palju, aga ei suuda veel.
Ta näeb, et Sina jood tassist – ta tahab ka tassist juua.
Ta näeb, et Sina joonistad – ta hakkab seda imiteerima.
Ta näeb, et Sina käid potil – ta tahab ka potil käia.
See ei tähenda, et te võtate imiku WC-sse kaasa. See võib tuua mittesoovitud tulemusi.
Vaid see tähendab, et laps areneb väga edukalt ise ja last sund-treenida ei ole mõtet – ka see ei too pikas perspektiivis soovitud tulemust. Oluline on, mida pakub keskkond ja seda saab lapsevanem alguses väga edukalt luua. Hiljem aina vähem.
Kui ma ütlesin, et vaimne pool piltlikult kui tirib füüsilist arenema enda soovidega kaasa, siis füüsisel peavad olema soovidele vastavad eeldused.
3-kuune tahab midagi haarata, aga pöial on veel rusikas ja väriseva käega ajab heal juhul objekti hoopis ümber. Närvisüsteemis alles tekivad veel väga primitiivsed seosed kuidas kätt sujuvalt liigutada ja objekti haarata. Nüüd kuidas me teda aitame? Võimleme, venitame käsi, masseerime pöialt ja sõrmi ning muretseme talle turvalised objektid mida haarata.
Sarnaselt aitab ka naturaalne mähe nagu Hipsik luua füüsilise eelduse. Naturaalne mähe annab realset tagasisidet imiku tegevusele, mida ta esialgu ei teadvusta, kuid see talletub alateadvusesse ja seostesse närvisüsteemis “Folderis” nimega “Põie ja sooletöö tunnetamine”. Need tekkinud seosed loovadki hiljem eelduse mitte ainult potil hakkama saamiseks vaid ka kõigeks muuks, mis otse või kaudselt selle piirkonnaga seotud on.
Omades kõrget füüsilist taset, piisab tal ainult tahta, et midagi saavutada – selline olek tõstab tohutult lapse enesehinnangut ja sellele võib järgneda omakorda hüppeline vaimne ja füüsiline areng. Vaadake youtubeist alla 3 aastaseid tantsijaid, muusikuid, mäluhiiglaseid jt. Niiöelda talendid, kelle geneetiline soodumus on suudetud juba nii varakult välja tuua.
Kui sul on füüsiline eeldus, siis on vaja vaid vaimset tahet, et tegevus ellu viia.
Kui ma rääkisin ennem, et tahe tekib keskkonna eeskujul, siis ei ole tõesti vaja teda endaga WC-sse kaasa võtta ja näidata et see on lahe sest suured inimesed seda teevad vaid selle jaoks on teised inimesed, kes on ligemale tema vanusele, kes juba käivad potil.
Konkurents ja kadedus on väga võimsad jõud. Lõpuks sa ei saa teda potilt ja temalt potti äragi. See on tema troon, tema saavutuste karikas!
Kui ei ole eakaaslast käepärast, siis näita talle youtubist videot kuidas beebid käivad potil. Minu 7-kuune tundis küll kõik lähedased inimesed piltidelt ja videotelt ära ning hiljem suutis matkida videost nähtavaid tegevusi nagu lehvitamine ja plaksutamine ning potile istumine.
Kui tal on tahte saavutamise hetkel olemas füüsiline eeldus, siis ta saab sellega hakkama väga kiiresti. Teisel juhul võib tekkida tüdimus ja pettumus ning muud negatiivsed kogemused, mis teevad näiteks mähkmest loobumise keerukaks väga pikaks ajaks.
Seetõttu soovingi Teile jälgida oma lapsi, neid tundma õppida, ja anda neile võimalusi mitmekülgselt areneda. Muuga saavad nad ise hakkama ja määrab keskkond. Hipsik püüab olla oma brändi ja toodetega teile abiks. Kui teil on küsimusi või ideid, võtke julgesti ühendust Hipsiku Facebookist, kodulehelt või konsulteeriga Mothercare teenindajaga. Aitäh!
“Potitreening kui tagajärg” on Hipsiku presentatsioon Mothercare infotunnilt “Kuidas õpetada last potil käima”.
Tere!
Mina olen täiesti potitreeningu poolt! Minu poeg on hetkel 1,11a. Potitamisega alustasime 8kuuselt. Alates aastaseks saamisest oleme kasutanud päeval ärkveloleku ajal Hipsik Indigo pükse ja olen väga-väga rahul ning soovitanud neid kõigile oma tuttavatele ka! Jah, nad ei ole väga lekkekindlad ja suurema pissiga lähevad ka pealmised püksid pessu, aga see, et laps saab olla “nagu suur inimene” ja keha saab hingata, kaalub selle üle.
Minu poeg siiani küll ei ütle, kui on vaja potile minna, kuid nüüd olen hakanud täheldama, et märjana talle enam olla ei meeldi ja see mulle meeldib! Meie potitreening käib lihtsalt nii, et aeg-ajalt tõstan potile ja teeb oma häda.
Meeldib, et säästan pestava mähkmega raha ja keskkonda ning mu laps tunneb ennast puuvillases püksis hästi. Samuti on kaitstud meie kodu loikude ja plekkide eest.
Aitäh!
Tere!
Minu 1a7k poiss hakkas regulaarselt hommikust kakat potti tegema 11k vanuselt. Seat edasi jätkasime regulaarse potil käimisega ning aegajalt tegi ka pissi potti. Isusin tal kõrval ja laulsin pissimisest ning sedasi tuli piss potti üha sagedamini. Treeningus tuli läbimurre 1a5k kui poiss hakkas potile küsima, viitas jalgevahele ning ütles “Tsss”. Mille järgnes lapse potile viimine, kus ta oma häda ära tegi. Siin seal juhtusid õnnetused, kuid need olid üksikud. Kuni tänase päevani magab ta endiselt siiski mähkmega. Öisest unest ärkab alati märjana. Päevasest unest on kordi kui ta ärkab kuivana, on kordi kui mähe on märg. Toimus progess ning olime poja saavutuste üle väga uhked.
Umbes nädal tagasi on õnnetused segenenud, viimastel päevadel on tunne, et läheb järjest hullemaks. Üks õnnetus teise järel, praktiliselt kõik oma hädad teeb püksi ning ei küsi enam potile. Üritan seda ennetada ning viin ta potile, kuhu ta läheb ilusti ilma pretensioonideta, kuid potti ei tee midagi. 10-15 min hiljem teeb püksi. Eks ma olen temaga natuke riielnud, et pissida tuleb pott ja mitte püksi. Olen lugenud siit ja sealt, et kindlasti ei tohi riielda. Kas ma olen siis oma riidlemisega ta trotsi täis ajanud. Olen kohe täitsa nõutu. Ei tahaks teda uuesti täiesti mähkmetesse panna, kuidas küll peaks toimima?
Tere Emme!
Lapsed on erinevad ja anna talle aega! Püüa näidata talle omavanuselisi, kes potil käivad eeskujuks ja kasuta kindlasti ka Hipsikuid – ka öösel. Algul on tülikas, aga hiljem kerge – see on mitteametlik Hipsiku slogan!